Historia

historia-nasza załoga    Jednym z powodów, dla których warto wybrać PHU Lubinpex jest 30-letnie doświadczenie - coś, czym nie może poszczyć się żadna firma gastronomiczna w regionie. Dzięki temu zawsze otrzymasz od nas usługi na najwyższym poziomie.

 

    Historia PHU „Lubinpex” rozpoczyna się wraz z dynamicznym rozwojem całego Zagłębia Miedziowego. Na początku lat 80-tych, w odpowiedzi na coraz większe potrzeby zaopatrzeniowe górników, powstaje Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Górniczego. W 1991 r. przedsiębiorstwo uzyskuje osobowość prawną i przyjmuje nazwę PHU Lubinpex Sp. z o.o.

 

    Z każdym kolejnym rokiem firma poszerzała swoją działalność - powstawały kolejne stołówki, kantyny, a także restauracje z miejscami noclegowymi. W zakresie usług pojawiaja się obsługa eventów, organizacja imprez i festynów. Aktulanie firma zarządza ponad 30 placówkami gastronomicznymi, ulokowanymi zarówno na terenie zakładów górniczych i hut funkcjonujących w ramach grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A., jak i zakładów produkcyjnych wielu innych firm, skupionych m.in. w Legnickiej Strefie Ekonomicznej.


    Na przestrzeni wszystkich lat firmę wielokrotnie nagradzano i wyróżniano.

 

­
powrót